Życzenia

Życzenia
Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie!

Święta Bożego Narodzenia  to nie tylko pamiątka wejścia Boga w ludzki świat, nie tylko okazja do świętowania, spotkań rodzinnych. To przypomnienie, że bez ciągłej świadomości tej Tajemnicy każdy ludzki zamysł, nasze wysiłki, wszelkie plany tracą sens!

O Bogu nie da się mówić łatwo. Boże Narodzenie to dobitnie uwypukla. Kolęda „Bóg się rodzi” przypomina, że Ten, który przychodzi, to Bóg paradoksów. Nigdy nie pojmiemy do końca ogromu miłości, która kazała Mu aż tak się uniżyć. Z faktu, że Jezus stał się jednym z nas musi, coś wynikać! Dobrze, że święta mają swoją pociągającą siłę, ale trzeba mieść odwagę wstąpić na „wyższy stopień” przyjaźni z Jezusem. Rezygnacja z tego zadania - jak mówimy dziś: cicha apostazja - nie zaprowadzi nas na głębię, ale na mętną płyciznę. Słowo, które staje się Ciałem, przyzywa nas do siebie! Domaga się pokory.  Nieprzypadkowo wejście do Bazyliki Narodzenia Chrystusa w Jerozolimie ma tak wąskie i niskie wejście, że trzeba się głęboko pochylić, by znaleźć się wewnątrz...

Wraz z panem Marcinem - Prezesem Fundacji Nasza Szkoła, Nauczycielami pragnę złożyć wszystkim Państwu serdeczne życzenia: radości doświadczania na co dzień miłości Boga, wiary i ufności, Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości, pomoc, troskę, za to, że dzięki Wam nasza szkoła wzrasta duchowo i rozwija się ku chwale Bogu i na pożytek ludziom.

Szczęść Boże! Błogosławionych Świąt!

ks. Paweł Siedlanowski
Marcin Konopka