Biuletyn informacyjny_wrzesień 2017 r.

Biuletyn informacyjny_wrzesień 2017 r.
 1. Po przerwie wakacyjnej witam wszystkich bardzo serdecznie w szkole. Od 1 września 2017 znajdziemy się w nowych realiach edukacyjnych: ośmioletniej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki z włączonymi oddziałami gimnazjalnymi (do wygaszenia klas gimnazjalnych w 2019 roku). Przestają istnieć, jako odrębne struktury, Katolickie Gimnazjum i Katolicki Zespół Edukacyjny. Szczegółowe zasady funkcjonowania odnowionej KSP zostaną podane na najbliższym spotkaniu informacyjnym dla rodziców.
 2. 4 września - Rozpoczęcie nowego roku szkolnego. 8.00 - Msza św. w Sanktuarium św. Józefa w Siedlcach, 9.15 - uroczystość w szkole (sala gimnastyczna), 9.45 - spotkania z wychowawcami w klasach. Obowiązuje kompletny strój galowy. Od 5 września rozpoczynamy zajęcia edukacyjne wg planu, umieszczonego w dzienniku elektronicznym i załączniku tej informacji. Zapraszam serdecznie rodziców i wszystkich przyjaciół naszej szkoły!
 3. Odbiór zamówionych strojów szkolnych w sekretariacie szkoły - codziennie w godzinach od  8.00 do 14.00.
 4. Prosimy rodziców uczniów, którzy rozpoczynają edukację w oddziale przedszkolnym i klasie I szkoły podstawowej o podpisanie „Umowy o świadczenie usług edukacyjnych”. Formularze są do pobrania w sekretariacie szkoły.
 5. W związku z licznymi pytaniami rodziców nowoprzyjętych dzieci o wysokość czesnego informuję: wynosi ono 450 zł/mies. Aktualnie jest ono refundowane przez Fundację Nasza Szkoła. Wpłat w tej, ewentualnie innej wysokości (w zależności od możliwości finansowych) można dokonywać na konto Fundacji.
 6. W szkole obowiązuje zmiana obuwia - prosimy o to, aby buty miały białą podeszwę.
 7. Autobus szkolny rozpoczyna kursowanie od wtorku 5 września wg planu i trasy, obowiązujących w ubiegłym roku. 
 8. Przypominamy: w szkole obowiązuje strój szkolny: - codzienny: błękitna koszulka polo z logo szkoły, ciemne spodnie dla chłopców i spódniczka dla dziewcząt, swetr typu cardigan, ewentualnie pulower lub kamizelka. W tym roku zwrócimy szczególną uwagę na estetykę ubioru, czystość, dobór pozostałych elementów (wiele tu pozostaje do życzenia, niestety…); - galowy: koszula materiałowa z logo szkoły, sweter typu cardigan, ewentualnie pulower lub kamizelka, szare spodnie w kant, szara plisowana spódniczka, pantofle, krawat i fulerek u dziewcząt. Od klas VI wzwyż: marynarka. Uczniowie niekiedy pomijają założenie krawata/fulerka, dziewczęta zamiast w spódnicy zakładają spodnie. Nie akceptujemy tego. W tym roku również zwrócimy no to szczególną uwagę.
 9. W szkole - w myśl postanowień statutu i regulaminu - obowiązuje zakaz używania telefonów i urządzeń mobilnych (także przez uczniów czekających  rodziców po zakończeniu zajęć lekcyjnych!) 
 10. Wszyscy uczniowie w tym roku szkolnym otrzymują podręczniki MEN. Biblioteka szkolna będzie je wydawać sukcesywnie w pierwszym i drugim tygodniu września. 
 11. Prosimy rodziców uczniów oddziału przedszkolnego o dostarczenie do sekretariatu „bilansu sześciolatka”.
 12. Ważne terminy:
 • 12 września,  godz. 16.00 – spotkanie Rady Rodziców
 • 13 września, godz. 15.40 – rada pedagogiczna plenarna
 • 14 września - spotkanie informacyjne dla rodziców. Program:
  • 16.00 - spotkania wychowawców z rodzicami klas I-III oraz oddziału przedszkolnego
  • 17.00 - spotkanie wspólne na auli (obecność obowiązkowa)
  • 17.30 - spotkania wychowawców z rodzicami klas IV-VII KSP oraz klas II - III KG
 • 14 września - spotkanie Klubu Ojców,  godzina 19.00, sala 204.
 • 16 września – Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców. W tym roku odbędzie się w naszej szkole. Szczegółowy program znajduje się w załączniku.  Już dziś serdecznie zapraszam Państwa do udziału. Będzie bardzo ciekawie i dynamicznie! Gościem forum będzie prof. Mariusz Jędrzejko. Plakat w załączniku.
 • 17 września  -Msza św. Rodzinna dla uczniów, rodziców i nauczycieli oddziału przedszkolnego i klas I-III KSP. Kaplica Sióstr Sakramentek, godz. 11.00. Obecność obowiązkowa.
 • 30 września  - Kongres Tato.net. W tym roku odbędzie się w Łochowie. Zapraszam naszych panów do udziału. Rejestracja indywidualna.
 • 1 października - Msza św. Rodzinna dla uczniów, rodziców i nauczycieli klas IV-VI KSP. Kaplica Sióstr Sakramentek, godz. 11.00. Obecność obowiązkowa.
 • 8 października - Msza św. Rodzinna dla uczniów, rodziców i nauczycieli klas VII KSP oraz II i III KG. Kaplica Sióstr Sakramentek, godz. 11.00. Obecność obowiązkowa.

13. Z dniem 31 sierpnia opuszczają nasz zespół nauczyciele: mgr Marta Pawlak, mgr Elżbieta Zboina, mgr Aleksander Skums, mgr Katarzyna Karczewska. Witamy w naszej Szkolnej Rodzinie nowych nauczycieli. Są to:
• dr Alona Jefimowa – Sawicka – zajęcia kulinarne, krawieckie, technika
• mgr Sylwia Rostek – pedagog szkolny
• mgr Katarzyna Adamska  - psycholog
 •    mgr Marzenna Nurzyńska  - matematyka
• mgr Aneta Wroniuk – Wielgosz – nauczyciel wspierający
• mgr Renata Żółkowska – język hiszpański
• mgr Magdalena Wantusiak – wychowanie fizyczne, zajęcia na basenie
• Aleksandra Chajewska  - logopeda
Dyrektor KSP
ZałącznikWielkość
Forum _plakat.jpg648.48 KB