Konkursy

Kolejność występów uczestników II Konkursu Piosenki Religijnej Cantate Deo(załącznik).
24 października br. w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach odbędzie się II Konkurs Piosenki Religijnej "Cantate Deo". Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem konkursu.
Kolejność występów uczestników Konkursu Piosenki Religijnej (załączniki).
15 maja w Katolickim Zespole Edukacyjnym w Siedlcach odbędzie się I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Religijnej "Cantate Deo 2017".
Haromonogram występów zostanie zamieszczony na stronie szkoły 8 maja.
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu, który znajduje się w załączniku.
Wyniki Międzyszkolnego Konkursu „Zło dobrem zwyciężaj. Ks. Jerzy Popiełuszko – orędownik prawdy w walce z systemem komunistycznym”.


Kategoria plastyczna

I miejsce Alicja Rykaczewska, Publiczne Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Siedlcach.

Wyróżnienie Gabriela Mielańczuk, Katolickie Gimnazjum im. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach.

Międzyszkolny Konkurs „Zło dobrem zwyciężaj”
organizowany jest dla uczniów gimnazjów z powiatów: siedleckiego, węgrowskiego, łukowskiego, sokołowskiego i łosickiego.

I. Organizatorzy
Organizatorem konkursu jest Katolickie Gimnazjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach; adres: ul. Sokołowska 172, 08-119 Siedlce; tel.: 25 753-30-84; tel/fax: 25 755 62 25; e-mail: sekretariat@kspig.pl

II. Cele konkursu
Celem konkursu jest:
- zainteresowanie osobą Błogosławionego, szerzenie jego kultu,
      28.04.2015r. dwie uczennice naszej szkoły Julia Hołubiuk klasa V Katolickiej Szkoły Podstawowej, Rebeka Atay klasa I Katolickiego Gimnazjum, wzięły udział w finale konkursu „Jerzy Popiełuszko - człowiek Prawdy, który zło dobrem zwyciężał". Celem konkursu było zainteresowanie osobą błogosławionego, szerzenie jego kultu i rozbudzenie aktywności artystycznej dzieci i młodzieży. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczniowie mieli za zadanie napisanie pracy (szkoła podstawowa – list do przyjaciela, gimnazjum - rozprawka). W Konkursie wzięło udział ok.

Z radością informujemy, że Rebeka Atay - uczennica kl. VI KSP uzyskała trzecie miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie Literackim
"I ty możesz zostać baśniopisarzem".
Z niecierpliwością czekamy na publikację baśni naszej uczennicy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich i nie tylko:)

Miło nam poinformować, że Maksymilian Sobotko, uczeń VI klasy Szkoły Podstawowej, został laureatem wojewódzkiego etapu Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1945. Polski czyn zbrojny w okresie II wojny światowej".

Maks, serdecznie gratulujemy!

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przypadającą na 25 marca, Kościół przeżywa Dzień Świętości Życia. W tym dniu w sposób szczególny spoglądamy nie tylko na swoje życie, które jest wielkim darem Stwórcy, ale także dostrzegamy wartość życia każdego człowieka, w tym zwłaszcza dzieci nienarodzonych.
Pragniemy zaproponować Wam konkurs fotograficzny, który będzie okazją do pokazania wielkiego cudu, jakim jest życie w wielu jego wymiarach. Liczymy na Waszą twórczą inwencję.

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO


REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
,,WOKÓŁ STOŁU”


Stół posiada szerokie znaczenie symboliczne w kulturze europejskiej. Stół, przy którym rodzina zbierała się na wspólne posiłki, jest symbolem domu i domowego ogniska. Przy stole także spotkało się dwunastu apostołów na ostatniej wieczerzy z Jezusem Chrystusem i przy stole  ustanowiony został rytuał Eucharystii.  Tradycja podejmowania gości przy suto zastawionym stole powoduje, iż jest on także symbolem gościnności.
Zespół Simpsony
przedstawia
Film Konkursowy
zatytułowany
"Wygnanie z raju"
 

Serpelice, 17 lutego 2013

Autorzy:
Jakub Komar
Kinga Kalenik
Sebastian Goś
Alicja Wardak
Agnieszka Krasuska

Zespół Filmowy Żółciaki
przedstawia
Film Konkursowy
zatytułowany
"Jezus ucisza burzę"
 

Serpelice, 17 lutego 2013

Autorzy:
Janek Krasuski
Marta Gajewska
Mateusz Leszczyński
Zuzanna Korzeniowska
Dominika Przybyłek

Niebieska Druzyna
przedstawia
Film Konkursowy
zatytułowany
"Jezus pociesza płaczące niewiasty"
 

Serpelice, 17 lutego 2013

Autorzy:
Marek Konopka - Jezus
Dominika Przybyłek - niewiasta
Paulina Grochowska - niewiasta
Sebastian Goś - strażnik
Zuzia Korzeniowska - kamera

Drodzy Uczniowie!
Jury wybrało już najlepsze zdjęcia, ale chcielibyśmy dać szansę wyboru również Wam. Dlatego proponujemy, abyście zagłosowali na zdjęcie, które Waszym zdaniem zasługuje na wyróżnienie.
Możecie wybrać jedno spośród zdjęć i oddać na nie swój głos. Pobranie kartek  do głosowania i oddawanie głosów jest możliwe w bibliotece szkolnej w godzinach jej otwarcia do 13 listopada (środa). Należy podać numer wybranego zdjęcia (znajduje się w prawym dolnym rogu) oraz swoje imię, nazwisko i klasę.
Reprezentanci naszej szkoły brali udział dn.22,23.10.2013 w ogólnopolskiej olimpiadzie Multitest  z jęz.angielskiego i jęz.niemieckiego organizowanej przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie.
Z radością i satysfakcją informujemy, iż nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca w punktacji krajowej.
Laureatem olimpiady z jęz.angielskiego jest Piotr Mitelski  - 10 miejsce spośród 689 uczestników.

1. Język angielski