Świetlica - archiwum 2012/2013

Najpierw zrobiliśmy tło- do tego posłużyła nam bąbelkowa folia. Następnie  z kolorowego papieru wycieliśmy postać baletnicy. I tak powstały nasze prace :).
Już niedługo Dzień Mamy, z tej okazji chętni uczniowie przygotowali kompozycje z serduszek. Młodzi artyści sumiennie i radośnie pracowali nad swoimi pracami. A już niedługo prace zostaną podarowane mamusiom.
                   Kolorowy ryż wyglądał jak małe, słodziutkie cukiereczki. Padło wiele pytań czy można go zjeść. Niestety nie. Ryż przeznaczony był do zrobienia pracy plastycznej. Na początku każdy z osobna stworzył projekt obrazka. Następnie po posmarowaniu klejem wysypaliśmy kolorowy ryż na kartkę i  podociskaliśmy ziarenka. W ten oto sposób powstały nasze kolorowe prace.
Zabawy z chustą animacyjną dają nam wiele uśmiechu i radości. Oto nasza radość uwieczniona na zdjęciach. :)
Kolorowy tydzień trwa. Pora roku którą teraz mamy dała nam mnóstwo pododów do zrobienia kolorowych bukietów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z kolorowych zajęć. :)
Rok 2013 jest rokiem poety Juliana Tuwima. Z tej okazji na świetlicy szkolnej dużo czasu poświęciliśmy na twórczość poety. A oto kilka zdjęć z chwil spędzonych z bohaterami wierszy  J. Tuwima.
Tuż przed świętami na świetlicy szkolnej w ramach zajęć stolikowych wysłuchaliśmy utworu Modesta Musorgskiego "Taniec piskląt w skorupkach". Utwór  stał się inspiracją do wykonania pracy plastycznej o tym samym tytule. Tak tańczyły nasze pisklaki. :)
Na świetlicy zawitała już wiosna. Pełno kwiatków, kolorów i jaskółek, które fruwają pod sufitem:). Inspiracją do zrobienia jaskółek była przeczytana baśń H. Ch. Andersena"Calineczka".
Z okazji Dnia Kobiet zrobiliśmy piękne tulipany. Każdy z nas odbił swoją rękę na kartce papieru, a następnie wyciął i dokleił łodygę z liściem. I tak powstały nasze kolorowe tulipany.
"Chcecie bajki? Oto bajka: Była sobie Pchła Szachrajka."
Zainspirowani dzisiejszym wyjściem do teatru sięgnęliśmy po  książkę o niesfornej pchle. A po wysłuchaniu opowiadania wykonaliśmy pracę plastyczną.