Świetlica - archiwum 2015/2016

Dzieci na swietlicy już poczuły wiosnę. Były prowadzone rozmowy z dziećmi po czym można poznać wiosnę. Jedną z odpowiedzi były własnie motylki. Poniżej przedstawiamy efekty naszej pracy;)
Święta tuż, tuż......
Podczas zajęć na świetlicy prowadzone były rozmowy na temat zwyczajów i tradycji wielkanocnych. Odbywały się również zajęcia plastyczne. Dzieci wykonywały pisanki, króliczki, zajączki oraz kartki wielkanocne. Poniżej przedstawiamy efekty naszej pracy;)
Dzień Kobiet! Dzień kobiet!
Niech żyją nam zdrowe
i pani nasza, i mamy,
i woźna, kucharka,
przedszkolna lekarka.
Im wszystkim kwiaty rozdamy.

Dzień kobiet! Dzień kobiet!
Niech każdy się dowie,
że dzisiaj święto dziewczynek!
Uśmiechy są dla nich
zabawa i taniec.
Piosenka z radia popłynie.

Pędzą wnuki ulicami
z ogromnymi laurkami.
Te laurki pełne kwiatów
są dla wszystkich babć i dziadków.

W dniu dzisiejszym, dzieci na świetlicy malowały piękne laurki dla swych babć i dziadków, a także ich portrety.
Przedstawiamy efekty naszej pracy.

Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy serdecznie życzenia, dużo zdrowia, pomyśloności, uśmiechu na twarzy oraz pociechy z wnucząt.
KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY
W dniach 07-18.12.2015r. w naszej świetlicy można było zakupić własnoręcznie robione ozdoby choinkowe, bombki. stroiki, kartki świąteczne, lampiony. Dzieci wraz z nauczycielami tworzyli piękne rzeczy świąteczne. Zainteresowaniem cieszyły się aniołki z masy solnej, lampiony  oraz choinki stworzone z kasztanów i żołędzi.
Uczniom oraz Rodzicom bardzo dziękujemy za zainteresowanie oraz zakupienie ozdób. Cały koszt uzyskany z kiermaszu przeznaczony zostanie na edukację Janka z Ugandy.
Święta tuż, tuż... Dzieci na świetlicy ubrały już swoją choinkę. Ozdoby zostały własnoręcznie zrobione. Było przy tym dużo zabawy, śmiechu i radości. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
   W naszej Świetlicy powoli zaczynamy przygotowywać się do Świąt Bożego Narodzenia. Od poczatku grudnia powstaje wiele prac plastycznych związanych z tym tematem, np. mikołaje, bałwanki, renifery oraz choinki. Poniżej przedstawiamy efekty naszej pracy.
Z dziećmi na świetlicy wykorzystaliśmy koło jako podstawową formę do składania. I tak oto powstały piękne zwierzątka. Fantazja bardzo poniosła dzieci. Poniżej przedstawiamy efekty naszej pracy.
    Świetlicę bardzo często odwiedzają starsi uczniowie, którzy pomagają swoim młodszym kolegom i koleżankom przy odrabiniu lekcji. Ostanio przyszła do nas młodzież z kl. IVa (Nikola Dybowska, Dominika Sawicka, Joanna Ślusarczyk, Iga Wernio, Nina Misiejuk). Uczennice czytały dzieciom książki, pomagały w rozwiązywaniu ćwiczeń oraz zadań domowych.
    Odbył się nawet mini konkurs. Pytania m.in. dotyczyły przeczytanej bajki. Kto uważnie słuchał to nie miał problemu z odpowiedzią. Były również zagadaki, a przy tym wiele śmiechu oraz zabawy;) 
W świetlicy nie tylko się bawimy, ale też uczymy. Chętnie pracę domową odrabiamy, a potem w kąciku czytania zasiadamy. Chłopcy tworzą  z klocków stwory i mają wesołe humory, a dziewczyny wykonują ludziki z plasteliny.
                                                          Bernadetka, Szymon i Cyprian
"W czasie deszczu dzieci się nudzą [...]", ale nie w naszej świetlicy.
Przez ostatnie kilka dni dzieci tworzą przeróżne rzeczy i zwierzątka z klocków. Nawzajem się prześcigają kto zrobi bardziej trudniejszą rzecz. Pomysłowość i kreatywność nie zna granic;) Można stwierdzić, iż rośnie spore grono przyszłych architektów;)
       Początek października to czas, aby wyjść i poszukać darów jesieni. Dzieci zostały poproszone o to, aby przyniosły do szkoły kasztany, żołędzie, jarzębinę. Do tego jeszcze kilka zapałek bądź wykałaczek, cyrkiel oraz odrobina kreatywności i pomysłowości - a tego, trzeba przyznać , dziecim w naszej szkole nie brakuje:)  I tak oto powstały różne ludziki oraz zwierzatka z kasztanów i żołędzi. Podczas pracy było wiele śmiechu oraz zabawy.
 Przedstawiamy wyniki naszej pracy.

Agnieszka Daniluk