Aktualności z biblioteki

22/04/2020 - 22:55
 
Zbigniew Herbert

08/10/2019 - 10:13
Od 20 lat w październiku obchodzone jest Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Akcji towarzyszy szereg aktywności promujących czytelnictwo, rozbudzających zainteresowanie światem literatury. Nasza biblioteka również, jak co roku, włącza się w tę inicjatywę. Z tej okazji zapraszamy naszych Czytelników do wzięcia udziału w konkursach:
  • na komiks, którego akcja dzieje się w bibliotece
  • na plakat promujący czytelnictwo
Szczegóły i regulaminy obu konkursów znajdują się w załącznikach.

28/02/2019 - 12:58
Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży, organizowanym przez Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie we współpracy z Fundacją „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”
 
Konkurs skierowany jest do dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas I-VIII szkół podstawowych w całym kraju i ma na celu popularyzację regularnego czytania dzieciom w placówkach oświatowych, a także szerzenie wiedzy o literaturze dziecięcej i sztuce animacji oraz inspirowanie działalności plastycznej dzieci.
22/02/2019 - 12:23
W ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego, gościliśmy w naszej szkole Panią Małgorzatę Nawrocką - pedagog, pisarkędziennikarkę, autorkę książek i scenariuszy teatralnych oraz szkolnych podręczników. Obszerna fororelacja z wydarzeń w galerii


 
20/02/2019 - 11:42
Zapraszamy do udziału w KONKURSIE ORATORSKIM. Szczeguły w regulaminie (załącznik)
17/10/2018 - 11:01
Bookcrossing co to takiego?

       Niecodzienne zjawisko, mające na celu zjednoczenie miłośników czytania. 
Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie metodą „podaj dalej”. Idea krążącej książki narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku, jej inicjatorem był programista komputerowy Ron Hornbaker. Swój pomysł nazwał bookcrossingiem .
23/04/2018 - 19:05
23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
Zachęcamy wszystkich uczniów do podjęcia z tej okazji wyzwania czytelniczego.
Szczegóły w Bibliotece Szkolnej.
Zapraszamy:)
19/12/2017 - 14:37
Święta Bożego Narodzenia tuż tuż. W tym szczególnym czasie nie ma nic przyjemniejszego, oczywiście poza rodzinnymi spotkaniami przy świątecznym stole, od zatopienia się w lekturze ciekawej książki. Gdy za oknem prószy biały śnieżek, warto otulić się ciepłym kocem, zrobić sobie pyszną herbatkę i przenieść się w świat literackiej wyobraźni.

16/11/2017 - 18:29

Wyniki konkursu ?Ja czytam! Ty czytasz! My czytamy!? (kategoria plastyczna kl. I-III KSP  i oddział przedszkolny)

Projekt najpiękniejszej okładki ulubionej książki

04/11/2017 - 12:54

Dnia 31 października odbył się w naszej szkole konkurs czytelniczy zorganizowany przez Bibliotekę szkolną. Uczniowie zaprezentowali fragmenty swoich ulubionych książek  i lektur szkolnych. Cieszy nas duże zainteresowanie taką formą promocji czytelnictwa.  W konkursie wzięło bowiem udział aż 39 osób z klas IV-VII oraz II i III gimnazjum.  Mamy nadzieję, że w ten sposób sami uczniowie przyczynili się do popularyzacji książek, propagowania idei pięknego czytania i sztuki interpretacji tekstu.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękne prezentacje fragmentów prozy, nauczycielom za umożliwienie udziału uczniom w konkursie oraz paniom polonistkom, które pomogły w jego przeprowadzeniu.

23/10/2017 - 19:08
We wtorek, tj. 31 października odbędą się szkolne eliminacje do III Międzyszkolnego Konkursu ?Mistrz Czytania?.
Proszę uczniów, którzy zgłosili chęć udziału w konkursie, o przygotowywanie wybranego fragmentu prozy. Czas prezentacji i kryteria oceniania wystąpień będą takie same, jak  w etapie międzyszkolnym. Proszę zatem o zapoznanie się z poniższym Regulaminem.
O szczegółach dot. etapu szkolnego ? czasie i miejscu jego przeprowadzenia - uczniowie będą poinformowani w ciągu najbliższego tygodnia przez nauczycieli polonistów.

 
10/10/2017 - 19:10
JA CZYTAM!
TY CZYTASZ!
MY CZYTAMY!

 
(KATEGORIA PLASTYCZNA KL. I-III SZKOŁY PODSTAWOWEJ)
 

WEŹ UDZIAŁ W SZKOLNYM KONKURSIE NA PROJEKT NAJPIĘKNIEJSZEJ OKŁADKI ULUBIONEJ KSIĄŻKI!

10/10/2017 - 17:12
JA CZYTAM!
TY CZYTASZ!
MY CZYTAMY!

(KATEGORIA PLASTYCZNA)


WEŹ UDZIAŁ W SZKOLNYM KONKURSIE NA NAJCIEKAWSZY PLAKAT PROMUJĄCY CZYTELNICTWO!

10/10/2017 - 11:07
JA CZYTAM!
TY CZYTASZ!
MY CZYTAMY!

(KATEGORIA LITERACKA)

 

WEŹ UDZIAŁ W SZKOLNYM KONKURSIE NA NAJLEPSZĄ RECENZJĘ KSIĄŻKI!

10/10/2017 - 09:35
Za nami miesiąc pracy, który poświęcony był przede wszystkim przyjmowaniu, ewidencjonowaniu i wypożyczaniu podręczników szkolnych. Od początku października biblioteka zaprasza wszystkich uczniów i nauczycieli do wypożyczania książek, nie tylko lektur, i do przesyłania nam, za pośrednictwem internetowego formularza, propozycji ciekawych pozycji czytelniczych do zakupu.
Zapraszamy też do świetlicy bibliotecznej prowadzonej w tym roku przez p. Anię Staręgę.